Radio Bercik Silesia

Od 05.07.2009 „Radio Bercik Silesia” znajduje się pod patronatem związku „Kulturvereinigung Bercik – Silesia e.V.” (zarejestrowany sądownie w Hildesheim).

Berni Założyciel Radia
OD: 10.10.2007
Servus to jo, Berni, sie sam melduja i wszytkich grisuja. Urodziołech sie w Dobrodzieniu a tak po nasymu to we (Gutynie), a tero miyskom łod 1979 roku we okolicach abo peryferiach Hannoveru. Mom kochano żoneczka i dwojga fajnistych dzieci, jedna frechowno Frela i jednego Karlusa, kery sie nie chce za bardzo po ślonsku ucyc ;-). Muzyka mi sie festy ale to festy podobo i to prawie kożdo, to je obojytnie czy ta po Śląsku po Polsku, po Niemiecku, czy tyż po Angielsku, wszystkie spiywki som fajne, kere sam dlo wos na tym nasym rodzinnym radyjku Bercik – Silesia gromy. Wiam że bydzie Wom sie tukej u nos podobć, i bydymy sie sam razym na nasych audycjach fajniście bawić, a jo wos już terozki zaproszom do wspólnej zabawy razem z nami Bercikami. Zaproszom na te wszystkie nase audycje, a jak zechcecie to tyż i na moje pra… ;-)

Baba Jaga 1313
OD: 10.10.2007
[*] 23.10.2016
Czy Wy wiecie, czy nie wiecie? Babyjagi są na świecie;-) A na Mazowszu są na pewno. Witam i pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Przyszłam na ten cudny świat 13 -tego, imieniny też obchodzę 13 -tego – stąd dwie 13 -tki. I jak nie wierzyć w szczęście? Tym bardziej, że na swej drodze „netowej” spotkałam ludzi bardzo mi bliskich i oddanych, których mogę z całą pewnością nazwać – przyjaciółmi. Z Radiem Bercik jestem związana od pierwszych chwil jego istnienia, od pierwszych taktów muzyki płynącej w eter. Mam zaszczyt prowadzić audycje i umilać Wam czas.
„Muzyka łagodzi obyczaje” – to moje motto życiowe.
źródło informacji: Redakcja RBS